Bałagan w sieci energetycznej, do której podłączony jest każdy z nas powodują, że nasz sprzęt audio narażony jest na wiele "przykrych niespodzianek". Są to zarówno zjawiska nie narażające elektroniki bezpośrednio, ale wpływające negatywnie na końcową jakość brzmienia (zakłócenia, niestabilność napięcia), jak i zdarzenia, które mogą uszkodzić nasz sprzęt (przepięcie, udar, zwarcie, przeciążenie).

Źródłem problemu może być struktura samej sieci energetycznej, jakość podzespołów przez które przepływa prąd odbierany przez nas w domu, ale także fakt, że do tej samej sieci podłączonych jest wielu odbiorców, w tym duże zakłady przemysłowe, a w większych miastach także oświetlenie uliczne, tramwaje czy metro. Coraz większa liczba urządzeń elektrycznych i elektronicznych przekłada się na rosnące ryzyko niepożądanych zjawisk i coraz większą koncentrację brudu w sieci energetycznej.

Należy również pamiętać o tym, że często sami tworzymy bałagan w sieci, głównie poprzez mnogość stosowanych powszechnie urządzeń wyposażonych w impulsowe układy zasilające. W naszych domach jest coraz więcej telewizorów, dekoderów, laptopów, routerów i konsol, nie wspominając o lodówkach, pralkach, odkurzaczach, płytach indukcyjnych, zmywarkach, a nawet elektrycznych golarkach i szczoteczkach do zębów. Nawet jeśli robimy to nieświadomie, często to właśnie my sami zanieczyszczamy prąd w swoim najbliższym otoczeniu.

Zakłady przemysłowe, bez względu na to czy są duże czy małe, często nie mają odpowiednich układów kompensacji mocy biernej pojemnościowej i indukcyjnej albo też takie układy są w nich źle wykonane lub przestarzałe. Choć świadomość w tym zakresie jest coraz większa i stan rzeczy stopniowo się poprawia, to jednak nie na tyle, by w najbliższym czasie można było powiedzieć, że wreszcie jest dobrze. Konieczne jest zatem uwolnienie docierającego do nas prądu od tych wszystkich zanieczyszczeń.

Urządzenia marki Acoustic Dream poprzez filtrację i kształtowanie energii elektrycznej dostarczają "czyste paliwo" urządzeniom audio klasy hi-fi i hi-end. Ich zadaniem jest odfiltrowanie wszystkich zanieczyszczeń, zabezpieczenie podłączonego do nich sprzętu przed "przykrymi niespodziankami", a w efekcie także poprawa brzmienia wynikająca z zapewnienia wrażliwej elektronice audio czystego prądu o odpowiednich parametrach. Prąd, który wprawia w ruch membrany naszych głośników, to przecież ten sam, który ułamek sekundy wcześniej płynął do wzmacniacza i odtwarzacza. Nawet najlepszy sprzęt audio nie tworzy potrzebnej mu energii z niczego - jego zadaniem jest odpowiednie ukształtowanie i wzmocnienie prądu podawanego z gniazdka. Jeżeli ten będzie nieodpowiedni, nie mamy co liczyć na uzyskanie idealnego brzmienia.

Nasi partnerzy

Hi-Ton Home of Perfection

 

AudioStyl

 

SoundRebels micro

highfidelity.pl

 

 

Nasze produkty

  • Al-1

    Kondycjoner Al-1 Wykonany z formatki Aluminiowej w technologii CNC.  Obudowa tłumiąca drgania. Nogi Firmy...

  • Al-2

    Kondycjoner Al-2 Wykonany z formatki Aluminiowej w technologii CNC.  Obudowa tłumiąca drgania. Nogi Firmy...

  • Al-3

    Kondycjoner AL-3 Wykonany z formatki Aluminiowej w technologii CNC.  Obudowa tłumiąca drgania. Nogi Firmy...